O nas

Lubelska Izba Rzemieślnicza istnieje od 30 sierpnia 2001 r. W tym dniu wpisana została przez Sąd Gospodarczy w Lublinie do Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000039612.Lubelska Izba Rzemieślnicza jest organizacją samorządu gospodarczego rzemiosła zrzeszającą cechy i rzemieślników nienależących do cechów. Jej celem jest wspieranie rozwoju gospodarczego rzemiosła, reprezentowanie zrzeszonych organizacji oraz rzemieślników wobec organów administracji publicznej oraz innych organizacji i instytucji, udzielanie swym członkom pomocy instruktarzowej i doradczej oraz przeprowadzanie egzaminów kwalifikacyjnych i potwierdzanie ich świadectwami czeladniczymi i dyplomami mistrzowskimi opatrzonymi pieczęcią z godłem Państwa. Rzemieślnicy zrzeszeni są w cechach lub(nowa możliwość powstała od lutego 2002 r. w izbie rzemieślniczej. Przynależność jest dobrowolna, poza rzemieślnikami szkolącymi uczniów, którzy od lutego 2002 r. muszą należeć albo do cechu albo do izby rzemieślniczej,

Lubelska Izba Rzemieślnicza przeprowadziła dotychczas około 20 tysięcy egzaminów czeladniczych i ponad 3 tysiące egzaminów mistrzowskich w kilkudziesięciu zawodach ( piekarz, cukiernik, kucharz, fryzjer, kosmetyka, stolarz, mechanika pojazdowa, rzemiosła budowlane, bioenergoterapia, elektromechanika, wędliniarz, poligraf, kominiarz, jubiler, dekarz, kowal, krawiec,  etc.).

Lubelska Izba Rzemieślnicza jest głównym fundatorem drugiej w Polsce (po Warszawie) Fundacji Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości Lubelszczyzny,

Izba podpisała umowy o współpracy z Kuratorium Oświaty, Zakładem Doskonalenia Zawodowego, Ochotniczymi Hufcami Pracy, trzema największymi w Lublinie Zespołami Szkół Zawodowych, Towarzystwem Wiedzy Powszechnej i Stowarzyszeniem na rzecz edukacji w budownictwie „EKOEDBUD”.

Przedstawiciele Izby są członkami powiatowych rad zatrudnienia (Lublin, Chełm),kapituł różnych konkursów gospodarczych. Izba należy do Lubelskiego Sejmiku Gospodarczego, zrzeszającego najważniejsze organizacje przedsiębiorców i pracodawców Lubelszczyzny.
Lubelska Izba Rzemieślnicza jest członkiem Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Prezes Izby jest członkiem Rady Krajowej Izby Gospodarczej a dyrektor członkiem Komisji Rewizyjnej Krajowej Izby Gospodarczej.

Prezes Izby

Prezes Lubelskiej Izby Rzemieślniczej

Jerzy Miszczak

Urodzony w 1948 r. w Lublinie. Od 2001 roku jest Prezesem Lubelskiej Izby Rzemieślniczej w Lublinie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, a także studia podyplomowe w zakresie prawa gospodarczego na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz w zakresie prawa pracy na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Wiceprezes Lubelskiej Izby Rzemieślniczej Jolanta Michoń

Lubelska Izba Rzemieślnicza est. 2001

Dziękujemy naszym klientom za wybór Lubelskiej Izby Rzemieślniczej. Ponad 20 tysięcy wydanych dyplomów czeladniczych i ponad 3 tysiące dyplomów mistrzowskich!

img

Jeśli interesuje Cię przystąpienie do egzaminu zapraszamy do naszego biura od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.30. Możesz również skontaktować się z nami telefonicznie: +48 81 5347733,+48 81 4799306.

Zapraszamy!